fwupd - en to hu translation catalogue (782 entries)

en: %.0f minute remaining | %.0f minutes remaining
hu[0]: %.0f perc van hátra
hu[1]: %.0f perc van hátra

en: %s BMC Update
hu: %s alaplapmenedzsmentvezérlő-frissítés

en: %s Battery Update
hu: %s akkumulátorfrissítés

en: %s CPU Microcode Update
hu: %s CPU-mikrokódfrissítés

en: %s Camera Update
hu: %s kamerafrissítés

en: %s Configuration Update
hu: %s konfigurációs frissítés

en: %s Consumer ME Update
hu: %s fogyasztói menedzsmentmotor-frissítés

en: %s Controller Update
hu: %s vezérlőfrissítés

en: %s Corporate ME Update
hu: %s vállalati menedzsmentmotor-frissítés

en: %s Device Update
hu: %s eszközfrissítés

en: %s Display Update
hu: %s kijelzőfrissítés

en: %s Dock Update
hu: %s dokkolófrissítés

en: %s Drive Update
hu: %s meghajtófrissítés

en: %s Embedded Controller Update
hu: %s beágyazottvezérlő-frissítés

en: %s Fingerprint Reader Update
hu: %s ujjlenyomatolvasó-frissítés

en: %s Flash Drive Update
hu: %s flashmeghajtó-frissítés

en: %s GPU Update
hu: %s GPU-frissítés

en: %s Graphics Tablet Update
hu: %s rajztáblafrissítés

en: %s Keyboard Update
hu: %s billentyűzetfrissítés

en: %s ME Update
hu: %s menedzsmentmotor-frissítés

en: %s Mouse Update
hu: %s egérfrissítés

en: %s Network Interface Update
hu: %s hálózaticsatoló-frissítés

en: %s SSD Update
hu: %s SSD-frissítés

en: %s Storage Controller Update
hu: %s tárolóvezérlő-frissítés

en: %s System Update
hu: %s rendszerfrissítés

en: %s TPM Update
hu: %s TPM-frissítés

en: %s Thunderbolt Controller Update
hu: %s Thunderbolt-vezérlőfrissítés

en: %s Touchpad Update
hu: %s érintőtábla-frissítés

en: %s USB Dock Update
hu: %s USB-dokkolófrissítés

en: %s USB Receiver Update
hu: %s USB-vevőfrissítés

en: %s Update
hu: %s frissítés

en: %s and all connected devices may not be usable while updating.
hu: A(z) %s és az összes kapcsolódó eszköz használhatatlan lehet a frissítés alatt.

en: %s appeared: %s
hu: A(z) %s megjelent: %s

en: %s changed: %s → %s
hu: A(z) %s megváltozott: %s → %s

en: %s disappeared: %s
hu: A(z) %s eltűnt: %s

en: %s is not currently updatable
hu: A(z) %s jelenleg nem frissíthető

en: %s manufacturing mode
hu: %s gyártói mód

en: %s must remain connected for the duration of the update to avoid damage.
hu: A(z) %s eszköznek kapcsolódva kell maradnia a frissítés alatt a károsodások elkerüléséhez.

en: %s must remain plugged into a power source for the duration of the update to avoid damage.
hu: A(z) %s eszköznek kapcsolódva kell maradnia az áramforráshoz a frissítés alatt a károsodások elkerüléséhez.

en: %s override
hu: %s felülbírálás

en: %s version
hu: %s verzió

en: %u day | %u days
hu[0]: %u nap
hu[1]: %u nap

en: %u device has a firmware upgrade available. | %u devices have a firmware upgrade available.
hu[0]: %u eszköz rendelkezik elérhető belsővezérlőprogram-frissítéssel.
hu[1]: %u eszköz rendelkezik elérhető belsővezérlőprogram-frissítéssel.

en: %u device is not the best known configuration. | %u devices are not the best known configuration.
hu[0]: %u eszköz nem a legismertebb konfiguráció.
hu[1]: %u eszköz nem a legismertebb konfiguráció.

en: %u hour | %u hours
hu[0]: %u óra
hu[1]: %u óra

en: %u local device supported | %u local devices supported
hu[0]: %u helyi eszköz támogatott
hu[1]: %u helyi eszköz támogatott

en: %u minute | %u minutes
hu[0]: %u perc
hu[1]: %u perc

en: %u second | %u seconds
hu[0]: %u másodperc
hu[1]: %u másodperc

en: %u%% (threshold %u%%)
hu: %u%% (küszöbszint: %u%%)

en: (obsoleted)
hu: (elavult)

en: A TPM PCR is now an invalid value
hu: Egy TPM PCR most érvénytelen érték

en: AMD Firmware Replay Protection
hu: AMD belső vezérlőprogram visszajátszási védelem

en: AMD Firmware Write Protection
hu: AMD belső vezérlőprogram írásvédelme

en: AMD Secure Processor Rollback Protection
hu: AMD biztonságos processzor visszaállítási védelem

en: ARCHIVE FIRMWARE METAINFO [FIRMWARE] [METAINFO] [JCATFILE]
hu: ARCHÍVUM BELSŐ-VEZÉRLŐPROGRAM METAINFORMÁCIÓK [BELSŐ-VEZÉRLŐPROGRAM] [METAINFORMÁCIÓK] [JCAT-FÁJL]

en: Action Required:
hu: Művelet szükséges:

en: Activate devices
hu: Eszközök aktiválása

en: Activate pending devices
hu: Függőben lévő eszközök aktiválása

en: Activate the new firmware on the device
hu: Az új belső vezérlőprogram aktiválása az eszközön

en: Activating firmware update
hu: Belsővezérlőprogram-frissítés aktiválása

en: Activating firmware update for
hu: Belsővezérlőprogram-frissítés aktiválása ennél:

en: Adds devices to watch for future emulation
hu: Hozzáadja a jövőbeni emulációhoz megfigyelendő eszközöket

en: Age
hu: Életkor

en: Agree and enable the remote?
hu: Beleegyezik és engedélyezi a távoli tárolót?

en: Alias to %s
hu: Álnév ehhez: %s

en: All TPM PCRs are now valid
hu: Most már az összes TPM PCR érvényes

en: All TPM PCRs are valid
hu: Az összes TPM PCR érvényes

en: All devices are prevented from update by system inhibit
hu: Az összes eszköz frissítését megakadályozza a rendszer gátlása

en: All devices of the same type will be updated at the same time
hu: Az összes azonos típusú eszköz egyszerre lesz frissítve

en: Allow downgrading firmware versions
hu: Régebbi belsővezérlőprogram-verziók telepítésének lehetővé tétele

en: Allow reinstalling existing firmware versions
hu: A meglévő belsővezérlőprogram-verziók újratelepítésének lehetővé tétele

en: Allow switching firmware branch
hu: Belsővezérlőprogram-ág váltásának lehetővé tétele

en: Alternate branch
hu: Alternatív ág

en: An update is in progress
hu: Egy frissítés folyamatban van

en: An update requires a reboot to complete.
hu: Egy frissítés újraindítást igényel a befejezéshez.

en: An update requires the system to shutdown to complete.
hu: Egy frissítés a rendszer leállítását igényli a befejezéshez.

en: Answer yes to all questions
hu: Igen válaszolása az összes kérdésre

en: Apply firmware updates
hu: Belsővezérlőprogram-frissítések alkalmazása

en: Apply update even when not advised
hu: Frissítés alkalmazása akkor is, ha nem ajánlott

en: Apply update files
hu: Frissítési fájlok alkalmazása

en: Applying update…
hu: Frissítés alkalmazása…

en: Approved firmware: | Approved firmware:
hu[0]: Jóváhagyott belső vezérlőprogram:
hu[1]: Jóváhagyott belső vezérlőprogramok:

en: Ask again next time?
hu: Kérdezze újra legközelebb?

en: Asks the daemon to quit
hu: Arra kéri a démont, hogy lépjen ki

en: Attach to firmware mode
hu: Csatlakoztatás a belső vezérlőprogram módhoz

en: Authenticating…
hu: Hitelesítés…

en: Authentication details are required
hu: Hitelesítési részletek szükségesek

en: Authentication is required to downgrade the firmware on a removable device
hu: Hitelesítés szükséges a belső vezérlőprogram régebbi verziójának egy cserélhető eszközön történő telepítéséhez

en: Authentication is required to downgrade the firmware on this machine
hu: Hitelesítés szükséges a belső vezérlőprogram régebbi verziójának ezen a gépen történő telepítéséhez

en: Authentication is required to modify BIOS settings
hu: Hitelesítés szükséges a BIOS-beállítások módosításához

en: Authentication is required to modify a configured remote used for firmware updates
hu: Hitelesítés szükséges a belső vezérlőprogram frissítéseihez beállított távoli tároló módosításához

en: Authentication is required to modify daemon configuration
hu: Hitelesítés szükséges a démon konfigurációjának módosításához

en: Authentication is required to read BIOS settings
hu: Hitelesítés szükséges a BIOS-beállítások olvasásához

en: Authentication is required to set the list of approved firmware
hu: Hitelesítés szükséges a jóváhagyott belső vezérlőprogramok listájának beállításához

en: Authentication is required to sign data using the client certificate
hu: Hitelesítés szükséges az adatok ügyféltanúsítvány használatával történő aláírásához

en: Authentication is required to switch to the new firmware version
hu: Hitelesítés szükséges a belső vezérlőprogram új verziójára váltáshoz

en: Authentication is required to unlock a device
hu: Hitelesítés szükséges az eszköz feloldásához

en: Authentication is required to update the firmware on a removable device
hu: Hitelesítés szükséges a belső vezérlőprogram egy cserélhető eszközön történő frissítéséhez

en: Authentication is required to update the firmware on this machine
hu: Hitelesítés szükséges a belső vezérlőprogram ezen a gépen történő frissítéséhez

en: Authentication is required to update the stored checksums for the device
hu: Hitelesítés szükséges az eszköz tárolt ellenőrzőösszegeinek frissítéséhez

en: Automatic Reporting
hu: Automatikus jelentés

en: Automatically upload every time?
hu: Automatikusan feltöltse minden alkalommal?

en: BIOS Rollback Protection
hu: BIOS visszaállítási védelem

en: BIOS rollback protection
hu: BIOS visszaállítási védelem

en: BIOS updates delivered via LVFS or Windows Update
hu: LVFS-en vagy Windows Update-en keresztül szállított BIOS-frissítések

en: BUILDER-XML FILENAME-DST
hu: ÖSSZEÁLLÍTÓ-XML FÁJLNÉV-CÉL

en: BYTES
hu: BÁJTOK

en: Battery
hu: Akkumulátor

en: Bind new kernel driver
hu: Új rendszermag-illesztőprogram kötése

en: Blocked firmware files:
hu: Tiltott belsővezérlőprogram-fájlok:

en: Blocked version
hu: Tiltott verzió

en: Blocking firmware:
hu: Belső vezérlőprogram tiltása:

en: Blocks a specific firmware from being installed
hu: Megtiltja egy bizonyos belső vezérlőprogram telepítését

en: Bootloader Version
hu: Rendszerbetöltő verziója

en: Branch
hu: Ág

en: Build a cabinet archive from a firmware blob and XML metadata
hu: Szekrényarchívum összeállítása belsővezérlőprogram-bloból és XML-metaadatokból

en: Build a firmware file
hu: Belsővezérlőprogram-fájl összeállítása

en: CPU Microcode must be updated to mitigate against various information-disclosure security issues.
hu: A CPU-mikrokódot frissíteni kell a különböző információfeltárási biztonsági problémák kárenyhítéséhez.

en: Cancel
hu: Mégse

en: Cancelled
hu: Megszakítva

en: Cannot apply as dbx update has already been applied.
hu: Nem lehet alkalmazni, mivel a dbx-frissítés már alkalmazva lett.

en: Cannot apply updates on live media
hu: Nem lehet alkalmazni a frissítéseket élő médián

en: Changed
hu: Megváltoztatva

en: Checks cryptographic hash matches firmware
hu: Ellenőrzi, hogy a kriptográfiai kivonat egyezik-e a belső vezérlőprogrammal

en: Checksum
hu: Ellenőrzőösszeg

en: Choose branch
hu: Ág kiválasztása

en: Choose device
hu: Eszköz kiválasztása

en: Choose firmware
hu: Belső vezérlőprogram kiválasztása

en: Choose release
hu: Kiadás kiválasztása

en: Choose the ESP:
hu: Az ESP kiválasztása:

en: Choose volume
hu: Kötet kiválasztása

en: Clears the results from the last update
hu: Törli a legutóbbi frissítésből származó eredményeket

en: Command not found
hu: A parancs nem található

en: Community supported
hu: Közösség által támogatott

en: Configuration Change Suggested
hu: Konfigurációváltoztatás javasolva

en: Configuration is only readable by the system administrator
hu: A beállítások csak a rendszergazda számára olvashatók

en: Convert a firmware file
hu: Belsővezérlőprogram-fájl átalakítása

en: Created
hu: Létrehozva

en: Critical
hu: Kritikus

en: Cryptographic hash verification is available
hu: Kriptográfiaikivonat-ellenőrzés érhető el

en: Current Value
hu: Jelenlegi érték

en: Current version
hu: Jelenlegi verzió

en: DEVICE-ID|GUID
hu: ESZKÖZAZONOSÍTÓ|GUID

en: DFU Utility
hu: DFU-segédprogram

en: Debugging Options
hu: Hibakeresési kapcsolók

en: Decompressing…
hu: Kibontás…

en: Description
hu: Leírás

en: Detach to bootloader mode
hu: Leválasztás a rendszerbetöltő módhoz

en: Details
hu: Részletek

en: Deviate from the best known configuration?
hu: Eltér a legismertebb konfigurációtól?

en: Device Flags
hu: Eszközjelzők

en: Device ID
hu: Eszközazonosító

en: Device added:
hu: Eszköz hozzáadva:

en: Device already exists
hu: Az eszköz már létezik

en: Device battery power is too low
hu: Az eszköz akkumulátorszintje túl alacsony

en: Device battery power is too low (%u%%, requires %u%%)
hu: Az eszköz akkumulátorszintje túl alacsony (%u%%, de %u%% szükséges)

en: Device can recover flash failures
hu: Az eszköz képes helyreállítani a beírási hibákat

en: Device cannot be used while the lid is closed
hu: Az eszköz nem használható, amíg a fedél le van csukva

en: Device changed:
hu: Eszköz megváltoztatva:

en: Device emulation is not enabled.
hu: Az eszközemuláció nincs engedélyezve.

en: Device firmware is required to have a version check
hu: Az eszköz belső vezérlőprogramja szükséges a verzió-ellenőrzéshez

en: Device is emulated
hu: Az eszköz emulált

en: Device is in use
hu: Az eszköz használatban van

en: Device is locked
hu: Az eszköz zárolva van

en: Device is required to install all provided releases
hu: Eszköz szükséges az összes szolgáltatott kiadás telepítéséhez

en: Device is unreachable
hu: Az eszköz elérhetetlen

en: Device is unreachable, or out of wireless range
hu: Az eszköz elérhetetlen vagy a vezeték nélküli hatótávolságon kívül van

en: Device is usable for the duration of the update
hu: Az eszköz használható a frissítés ideje alatt

en: Device is waiting for the update to be applied
hu: Az eszköz a frissítés alkalmazására vár

en: Device removed:
hu: Eszköz eltávolítva:

en: Device requires AC power to be connected
hu: Az eszközhöz elektromos áram csatlakoztatása szükséges

en: Device requires a software license to update
hu: Az eszköz szoftverlicencet igényel a frissítéshez

en: Device software updates are provided for this device.
hu: Eszközszoftver-frissítések vannak szolgáltatva ehhez az eszközhöz.

en: Device stages updates
hu: Az eszköz szakaszosan frissít

en: Device supports switching to a different branch of firmware
hu: Az eszköz támogatja a belső vezérlőprogram különböző ágainak váltását

en: Device update method
hu: Az eszköz frissítési módszere

en: Device update needs activation
hu: Az eszközfrissítés aktiválást igényel

en: Device will backup firmware before installing
hu: Az eszköz biztonsági mentést fog készíteni a belső vezérlőprogramról a telepítés előtt

en: Device will not re-appear after update completes
hu: Az eszköz nem fog újra megjelenni a frissítés befejezése után

en: Devices that have been updated successfully:
hu: Eszközök, amelyek sikeresen frissítve lettek:

en: Devices that were not updated correctly:
hu: Eszközök, amelyek nem lettek helyesen frissítve:

en: Devices with no available firmware updates:
hu: Nem elérhető belsővezérlőprogram-frissítésekkel rendelkező eszközök:

en: Devices with the latest available firmware version:
hu: A legújabb elérhető belsővezérlőprogram-verzióval rendelkező eszközök:

en: Did not find any devices with matching GUIDs
hu: Nem találhatók illeszkedő csoportazonosítókkal rendelkező eszközök

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Disabled fwupdate debugging
hu: Az fwupdate hibakeresése letiltva

en: Disables a given remote
hu: Letiltja az adott távoli tárolót

en: Display version
hu: Verzió megjelenítése

en: Distribution
hu: Disztribúció

en: Do not check for old metadata
hu: Ne ellenőrizze a régi metaadatokat

en: Do not check for unreported history
hu: Ne ellenőrizze a nem jelentett előzményeket

en: Do not check if download remotes should be enabled
hu: Ne ellenőrizze, ha a távoli tárolók letöltését engedélyezni kell

en: Do not check or prompt for reboot after update
hu: Ne ellenőrizzen vagy kérjen újraindítást a frissítés után

en: Do not include log domain prefix
hu: Ne tartalmazza a naplózási tartomány előtagot

en: Do not include timestamp prefix
hu: Ne tartalmazza az időbélyeg előtagot

en: Do not perform device safety checks
hu: Ne végezzen eszközbiztonsági ellenőrzéseket

en: Do not prompt for devices
hu: Ne kérjen az eszközöknél

en: Do not prompt to fix security issues
hu: Ne kérdezzen rá a biztonsági hibák javítására

en: Do not search the firmware when parsing
hu: Ne keresse a belső vezérlőprogramot a feldolgozáskor

en: Do not turn off your computer or remove the AC adaptor while the update is in progress.
hu: Ne kapcsolja ki a számítógépet vagy ne távolítsa el a hálózati csatlakozót a frissítési folyamat közben.

en: Do not write to the history database
hu: Ne írjon az előzmények adatbázisába

en: Do you understand the consequences of changing the firmware branch?
hu: Megértette a belső vezérlőprogram ágának megváltoztatásával járó következményeket?

en: Do you want to disable this feature for future updates?
hu: Szeretné letiltani ezt a funkciót a jövőbeni frissítéseknél?

en: Do you want to enable it now?
hu: Szeretné most engedélyezni?

en: Do you want to refresh this remote now?
hu: Szeretné most frissíteni ezt a távoli tárolót?

en: Do you want to upload reports automatically for future updates?
hu: Szeretné automatikusan feltölteni a jelentéseket a jövőbeni frissítéseknél?

en: Don't prompt for authentication (less details may be shown)
hu: Ne kérdezzen rá a hitelesítésre (kevesebb részlet jelenhet meg)

en: Done!
hu: Kész!

en: Downgrade %s from %s to %s?
hu: Telepíti a(z) %s eszközön a régebbi verziót: %s → %s?

en: Downgrades the firmware on a device
hu: A belső vezérlőprogram régebbi verzióját telepíti egy eszközön

en: Downgrading %s from %s to %s...
hu: %s régebbi verziójának telepítése %s verzióról %s verzióra…

en: Downgrading %s…
hu: %s régebbi verziójának telepítése…

en: Download a file
hu: Fájl letöltése

en: Downloading…
hu: Letöltés…

en: Dump SMBIOS data from a file
hu: SMBIOS adatok kiírása egy fájlból

en: Duration
hu: Időtartam

en: ESP specified was not valid
hu: A megadott ESP nem volt érvényes

en: Each system should have tests to ensure firmware security.
hu: Minden rendszernek rendelkeznie kell tesztekkel a belső vezérlőprogram biztonságának biztosításához.

en: Emulate a device using a JSON manifest
hu: Eszköz emulálása JSON-nyilvántartás használatával

en: Emulated
hu: Emulált

en: Emulated host
hu: Emulált kiszolgáló

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Enable firmware update support on supported systems
hu: Belső vezérlőprogram frissítési támogatás engedélyezése a támogatott rendszereken

en: Enable new remote?
hu: Engedélyezi az új távoli tárolót?

en: Enable this remote?
hu: Engedélyezi ezt a távoli tárolót?

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Enabled fwupdate debugging
hu: Az fwupdate hibakeresése engedélyezve

en: Enabled if hardware matches
hu: Engedélyezve, ha a hardver egyezik

en: Enables a given remote
hu: Engedélyezi az adott távoli tárolót

en: Enabling this functionality is done at your own risk, which means you have to contact your original equipment manufacturer regarding any problems caused by these updates. Only problems with the update process itself should be filed at $OS_RELEASE:BUG_REPORT_URL$.
hu: Csak a saját felelősségére engedélyezze ezt a funkciót, ami azt jelenti, hogy az eredeti termék gyártójával kell kapcsolatba lépnie, ha problémát okoz a frissítés. Csak a frissítési folyamattal kapcsolatos problémákat jelentse itt be: $OS_RELEASE:BUG_REPORT_URL$.

en: Enabling this remote is done at your own risk.
hu: Ennek a távoli tárolónak az engedélyezése saját felelősségére történik.

en: Encrypted
hu: Titkosított

en: Encrypted RAM
hu: Titkosított memória

en: Encrypted RAM makes it impossible for information that is stored in device memory to be read if the memory chip is removed and accessed.
hu: A titkosított memória lehetetlenné teszi, hogy az eszköz memóriájában tárolt információk olvashatók legyenek, ha a memória-áramkört eltávolítják és hozzáférnek.

en: End of life
hu: Életciklus vége

en: Enumeration
hu: Felsorolás

en: Erase all firmware update history
hu: Az összes belsővezérlőprogram-frissítési előzmény törlése

en: Erasing…
hu: Törlés…

en: Exit after a small delay
hu: Kilépés egy kis késleltetés után

en: Exit after the engine has loaded
hu: Kilépés a motor betöltődése után

en: Export a firmware file structure to XML
hu: Belsővezérlőprogram-fájl szerkezetének exportálása XML-be

en: Extract a firmware blob to images
hu: Belsővezérlőprogram-blob kibontása lemezképekbe

en: FILE
hu: FÁJL

en: FILE [DEVICE-ID|GUID]
hu: FÁJL [ESZKÖZAZONOSÍTÓ|GUID]

en: FILENAME
hu: FÁJLNÉV

en: FILENAME CERTIFICATE PRIVATE-KEY
hu: FÁJLNÉV TANÚSÍTVÁNY SZEMÉLYES-KULCS

en: FILENAME DEVICE-ALT-NAME|DEVICE-ALT-ID
hu: FÁJLNÉV ESZKÖZ-ALTERNATÍV-NÉV|ESZKÖZ-ALTERNATÍV-AZONOSÍTÓ

en: FILENAME DEVICE-ALT-NAME|DEVICE-ALT-ID [IMAGE-ALT-NAME|IMAGE-ALT-ID]
hu: FÁJLNÉV ESZKÖZ-ALTERNATÍV-NÉV|ESZKÖZ-ALTERNATÍV-AZONOSÍTÓ [LEMEZKÉP-ALTERNATÍV-NÉV|LEMEZKÉP-ALTERNATÍV-AZONOSÍTÓ]

en: FILENAME DEVICE-ID
hu: FÁJLNÉV ESZKÖZAZONOSÍTÓ

en: FILENAME OFFSET DATA [FIRMWARE-TYPE]
hu: FÁJLNÉV ELTOLÁS ADATOK [BELSŐVEZÉRLŐPROGRAM-TÍPUS]

en: FILENAME [DEVICE-ID|GUID]
hu: FÁJLNÉV [ESZKÖZAZONOSÍTÓ|GUID]

en: FILENAME [FIRMWARE-TYPE]
hu: FÁJLNÉV [BELSŐVEZÉRLŐPROGRAM-TÍPUS]

en: FILENAME-SRC FILENAME-DST [FIRMWARE-TYPE-SRC] [FIRMWARE-TYPE-DST]
hu: FÁJLNÉV-FORRÁS FÁJLNÉV-CÉL [BELSŐVEZÉRLŐPROGRAM-TÍPUS-FORRÁS] [BELSŐVEZÉRLŐPROGRAM-TÍPUS-CÉL]

en: FILENAME|CHECKSUM1[,CHECKSUM2][,CHECKSUM3]
hu: FÁJLNÉV|ELLENŐRZŐÖSSZEG1[,ELLENŐRZŐÖSSZEG2][,ELLENŐRZŐÖSSZEG3]

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Failed to apply update
hu: Nem sikerült a frissítés alkalmazása

en: Failed to connect to Windows service, please ensure it's running.
hu: Nem sikerült kapcsolódni a Windows szolgáltatáshoz, győződjön meg arról, hogy fut-e.

en: Failed to connect to daemon
hu: Nem sikerült a démonhoz kapcsolódni

en: Failed to get pending devices
hu: Nem sikerült a függőben lévő eszközök lekérése

en: Failed to install firmware update
hu: Nem sikerült a belső vezérlőprogram frissítésének telepítése

en: Failed to load local dbx
hu: Nem sikerült a helyi dbx betöltése

en: Failed to load quirks
hu: Nem sikerült a kerülőmegoldások betöltése

en: Failed to load system dbx
hu: Nem sikerült a rendszer dbx betöltése

en: Failed to lock
hu: Nem sikerült a zárolás

en: Failed to parse arguments
hu: Nem sikerült az argumentumok feldolgozása

en: Failed to parse file
hu: Nem sikerült a fájl feldolgozása

en: Failed to parse flags for --filter
hu: Nem sikerült a --filter jelzőinek feldolgozása

en: Failed to parse flags for --filter-release
hu: Nem sikerült a --filter-release jelzőinek feldolgozása

en: Failed to parse local dbx
hu: Nem sikerült a helyi dbx feldolgozása

en: Failed to reboot
hu: Nem sikerült az újraindítás

en: Failed to set front-end features
hu: Nem sikerült beállítani az előtétprogram funkcióit

en: Failed to set splash mode
hu: Nem sikerült beállítani az indítóképernyő módot

en: Failed to validate ESP contents
hu: Nem sikerült az ESP-tartalom ellenőrzése

en: False
hu: Hamis

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Filename Signature
hu: Fájlnév aláírása

en: Filename Source
hu: Fájlnév forrása

en: Filename required
hu: Fájlnév szükséges

en: Filter with a set of device flags using a ~ prefix to exclude, e.g. 'internal,~needs-reboot'
hu: Szűrés eszközjelzők megadásával, használja a ~ előtagot a kihagyáshoz, például „internal,~needs-reboot”

en: Filter with a set of release flags using a ~ prefix to exclude, e.g. 'trusted-release,~trusted-metadata'
hu: Szűrés kiadásjelzők megadásával, használja a ~ előtagot a kihagyáshoz, például „trusted-release,~trusted-metadata”

en: Firmware Attestation
hu: Belső vezérlőprogram tanúsítás

en: Firmware Attestation checks device software using a reference copy, to make sure that it has not been changed.
hu: A belső vezérlőprogram tanúsítása egy hivatkozási másolat használatával ellenőrzi eszközszoftvert annak biztosításához, hogy azt nem változtatták meg.

en: Firmware BIOS Descriptor
hu: Belső vezérlőprogram BIOS-leírója

en: Firmware BIOS Descriptor protects device firmware memory from being tampered with.
hu: A belső vezérlőprogram BIOS-leírója megvédi az eszköz belső vezérlőprogramjának memóriáját a manipulációtól.

en: Firmware BIOS Region
hu: Belső vezérlőprogram BIOS-ának területe

en: Firmware BIOS Region protects device firmware memory from being tampered with.
hu: A belső vezérlőprogram BIOS-területe megvédi az eszköz belső vezérlőprogramjának memóriáját a manipulációtól.

en: Firmware Base URI
hu: Belső vezérlőprogram alap URI-ja

en: Firmware Update D-Bus Service
hu: Belsővezérlőprogram-frissítési D-busz-szolgáltatás

en: Firmware Update Daemon
hu: Belsővezérlőprogram-frissítési démon

en: Firmware Updater Verification
hu: Belső vezérlőprogram frissítőjének ellenőrzése

en: Firmware Updater Verification checks that software used for updating has not been tampered with.
hu: A belső vezérlőprogram frissítőjének ellenőrzése azt ellenőrzi, hogy a frissítéshez használt szoftvert nem manipulálták-e.

en: Firmware Updates
hu: Belső vezérlőprogram frissítések

en: Firmware Utility
hu: Belső vezérlőprogram segédprogram

en: Firmware Write Protection
hu: Belső vezérlőprogram írásvédelme

en: Firmware Write Protection Lock
hu: Belső vezérlőprogram írásvédelmének zárolása

en: Firmware Write Protection protects device firmware memory from being tampered with.
hu: A belső vezérlőprogram írásvédelme megvédi az eszköz belső vezérlőprogramjának memóriáját a manipulációtól.

en: Firmware attestation
hu: Belső vezérlőprogram tanúsítás

en: Firmware is already blocked
hu: A belső vezérlőprogram már tiltva van

en: Firmware is not already blocked
hu: A belső vezérlőprogram még nincs tiltva

en: Firmware metadata has not been updated for %u day and may not be up to date. | Firmware metadata has not been updated for %u days and may not be up to date.
hu[0]: A belső vezérlőprogram metaadatai %u napja nem lettek frissítve, és elavultak lehetnek.
hu[1]: A belső vezérlőprogram metaadatai %u napja nem lettek frissítve, és elavultak lehetnek.

en: Firmware updates
hu: Belső vezérlőprogram frissítések

en: Firmware updates are not supported on this machine.
hu: A belsővezérlőprogram-frissítések nem támogatottak ezen a gépen.

en: Firmware updates are supported on this machine.
hu: A belsővezérlőprogram-frissítések támogatottak ezen a gépen.

en: Firmware updates disabled; run 'fwupdmgr unlock' to enable
hu: A belsővezérlőprogram-frissítések le vannak tiltva, futtassa az „fwupdmgr unlock” parancsot az engedélyezéséhez

en: Flags
hu: Jelzők

en: Force the action by relaxing some runtime checks
hu: A művelet kényszerítése néhány futásidejű ellenőrzés lazításával

en: Force the action ignoring all warnings
hu: A művelet kényszerítése, az összes figyelmeztetés mellőzése

en: Found
hu: Megtalált

en: Full Disk Encryption Detected
hu: Teljes lemeztitkosítás észlelhető

en: Full disk encryption secrets may be invalidated when updating
hu: A teljes lemeztitkosítás titkai érvénytelenné válhatnak a frissítésekor

en: Fused Platform
hu: Biztosított platform

en: Fused platform
hu: Biztosított platform

en: GUID | GUIDs
hu[0]: GUID
hu[1]: GUID-k

en: GUID|DEVICE-ID
hu: GUID|ESZKÖZAZONOSÍTÓ

en: Get BIOS settings
hu: BIOS-beállítások lekérése

en: Get all device flags supported by fwupd
hu: Az fwupd által támogatott összes eszközjelző lekérése

en: Get all devices that support firmware updates
hu: Az összes eszköz lekérése, amelyek támogatják a belsővezérlőprogram-frissítéseket

en: Get all enabled plugins registered with the system
hu: A rendszeren regisztrált összes engedélyezett bővítmény lekérése

en: Get device report metadata
hu: Eszközjelentés metaadatainak lekérése

en: Gets details about a firmware file
hu: Részleteket kér le egy belső vezérlőprogram fájljáról

en: Gets the configured remotes
hu: Lekéri a beállított távoli tárolókat

en: Gets the host security attributes
hu: Lekéri a kiszolgáló biztonsági attribútumait

en: Gets the list of approved firmware
hu: Lekéri a jóváhagyott belső vezérlőprogramok listáját

en: Gets the list of blocked firmware
hu: Lekéri a tiltott belső vezérlőprogramok listáját

en: Gets the list of updates for connected hardware
hu: Lekéri a frissítések listáját a csatlakoztatott hardverhez

en: Gets the releases for a device
hu: Lekéri az eszközhöz tartozó kiadásokat

en: Gets the results from the last update
hu: Lekéri a legutóbbi frissítésből származó eredményeket

en: HWIDS-FILE
hu: HWIDS-FÁJL

en: Hardware is waiting to be replugged
hu: A hardver újracsatlakoztatásra vár

en: High
hu: Magas

en: Host Security Events
hu: A gép biztonsági eseményei

en: Host Security ID (HSI) is not supported
hu: A kiszolgálóbiztonsági azonosító (HSI) nem támogatott

en: Host Security ID attributes uploaded successfully, thanks!
hu: A kiszolgálóbiztonsági azonosító attribútumai sikeresen feltöltve, köszönjük!

en: Host Security ID:
hu: Kiszolgálóbiztonsági azonosító:

en: INHIBIT-ID
hu: GÁTLÓ-AZONOSÍTÓ

en: IOMMU Protection
hu: IOMMU védelem

en: IOMMU Protection prevents connected devices from accessing unauthorized parts of system memory.
hu: Az IOMMU védelem megakadályozza a csatlakoztatott eszközöket abban, hogy hozzáférjenek a rendszermemória jogosulatlan részeihez.

en: IOMMU device protection disabled
hu: Az IOMMU eszközvédelem letiltva

en: IOMMU device protection enabled
hu: Az IOMMU eszközvédelem engedélyezve

en: Idle…
hu: Üresjárat…

en: Ignore SSL strict checks when downloading files
hu: A szigorú SSL-ellenőrzések mellőzése a fájlok letöltésekor

en: Ignore firmware checksum failures
hu: Belső vezérlőprogram ellenőrzőösszeg-hibáinak figyelmen kívül hagyása

en: Ignore firmware hardware mismatch failures
hu: Belső vezérlőprogram hardvereltérési hibáinak figyelmen kívül hagyása

en: Ignore validation safety checks
hu: Biztonsági ellenőrzések mellőzése

en: Ignoring SSL strict checks, to do this automatically in the future export DISABLE_SSL_STRICT in your environment
hu: Szigorú SSL-ellenőrzések mellőzése, ennek a jövőbeni automatikus használatához exportálja az DISABLE_SSL_STRICT változót a környezetébe

en: Inhibit ID is %s.
hu: A gátló azonosító: %s.

en: Inhibit the system to prevent upgrades
hu: A rendszer gátlása a frissítések megakadályozásához

en: Install Duration
hu: Telepítés időtartama

en: Install a firmware file in cabinet format on this hardware
hu: Egy belsővezérlőprogram-fájl telepítése szekrényformátumban ezen az eszközön

en: Install a raw firmware blob on a device
hu: Egy nyers belsővezérlőprogram-blob telepítése egy eszközön

en: Install a specific firmware file on all devices that match
hu: Egy bizonyos belsővezérlőprogram-fájl telepítése az összes egyező eszközön

en: Install a specific firmware on a device, all possible devices will also be installed once the CAB matches
hu: Egy bizonyos belső vezérlőprogram telepítése egy eszközön, az összes lehetséges eszköz is telepítve lesz, amikor a CAB egyezik

en: Install old version of signed system firmware
hu: Aláírt rendszer belső vezérprogram régi verziójának telepítése

en: Install old version of unsigned system firmware
hu: Nem aláírt rendszer belső vezérlőprogram régi verziójának telepítése

en: Install signed device firmware
hu: Aláírt eszköz belső vezérlőprogram telepítése

en: Install signed system firmware
hu: Aláírt rendszer belső vezérlőprogram telepítése

en: Install to parent device first
hu: Telepítés először a szülő eszközre

en: Install unsigned device firmware
hu: Nem aláírt eszköz belső vezérlőprogram telepítése

en: Install unsigned system firmware
hu: Nem aláírt rendszer belső vezérlőprogram telepítése

en: Installing Firmware…
hu: Belső vezérlőprogram telepítése…

en: Installing a specific release is explicitly required
hu: Egy bizonyos kiadás telepítése kifejezetten szükséges

en: Installing firmware update…
hu: Belső vezérlőprogram frissítésének telepítése…

en: Installing on %s…
hu: Telepítés a(z) %s eszközön…

en: Installing this update may also void any device warranty.
hu: A frissítés telepítése az eszköz garanciáját is érvénytelenítheti.

en: Integer
hu: Egész szám

en: Intel BootGuard ACM Protected
hu: Intel BootGuard ACM védett

en: Intel BootGuard ACM protected
hu: Intel BootGuard ACM védett

en: Intel BootGuard Error Policy
hu: Intel BootGuard hibairányelv

en: Intel BootGuard Error Policy ensures the device does not continue to start if its device software has been tampered with.
hu: Az Intel BootGuard hibairányelv azt biztosítja, hogy az eszköz nem folytatja az indulást, ha az eszközszoftverét manipulálták.

en: Intel BootGuard Fuse
hu: Intel BootGuard biztosíték

en: Intel BootGuard OTP fuse
hu: Intel BootGuard egyszer programozható biztosíték

en: Intel BootGuard Verified Boot
hu: Intel BootGuard által ellenőrzött rendszerindítás

en: Intel BootGuard error policy
hu: Intel BootGuard hibairányelv

en: Intel BootGuard prevents unauthorized device software from operating when the device is started.
hu: Az Intel BootGuard megakadályozza a hitelesítetlen eszközszoftvereket abban, hogy az eszköz indulásakor működjenek.

en: Intel BootGuard verified boot
hu: Intel BootGuard által ellenőrzött rendszerindítás

en: Intel CET Active
hu: Intel CET aktív

en: Intel CET Enabled
hu: Intel CET engedélyezve

en: Intel Control-Flow Enforcement Technology detects and prevents certain methods for running malicious software on the device.
hu: Az Intel vezérlőáramlás-kényszerítési technológia felismer és megakadályoz bizonyos metódusokat abban, hogy kártékony szoftvert futtassanak az eszközön.

en: Intel GDS Mitigation
hu: Intel GDS kárenyhítés

en: Intel GDS mitigation
hu: Intel GDS kárenyhítés

en: Intel Management Engine Manufacturing Mode
hu: Intel menedzsmentmotor gyártói mód

en: Intel Management Engine Override
hu: Intel menedzsmentmotor felülbírálás

en: Intel Management Engine Override disables checks for device software tampering.
hu: Az Intel menedzsmentmotor felülbírálás letiltja az eszközszoftver manipulálásának ellenőrzéseit.

en: Intel Management Engine Version
hu: Intel menedzsmentmotor verziója

en: Intel Supervisor Mode Access Prevention ensures critical parts of device memory are not accessed by less secure programs.
hu: Az Intel felügyelői mód hozzáférés-megakadályozása azt biztosítja, hogy az eszközmemória kritikus részeit ne érjék el a kevésbé biztonságos programok.

en: Internal device
hu: Belső eszköz

en: Invalid
hu: Érvénytelen

en: Invalid arguments
hu: Érvénytelen argumentumok

en: Invalid arguments, expected GUID
hu: Érvénytelen argumentumok, GUID az elvárt

en: Invalid arguments, expected at least ARCHIVE FIRMWARE METAINFO
hu: Érvénytelen argumentumok, legalább ARCHÍVUM BELSŐ-VEZÉRLŐPROGRAM METAINFORMÁCIÓK az elvárt

en: Is downgrade
hu: Régebbi verzió

en: Is in bootloader mode
hu: Rendszerbetöltő módban van

en: Is upgrade
hu: Frissítés

en: Issue | Issues
hu[0]: Probléma
hu[1]: Problémák

en: KEY,VALUE
hu: KULCS,ÉRTÉK

en: Kernel is no longer tainted
hu: A rendszermag többé nem fertőzött

en: Kernel is tainted
hu: A rendszermag fertőzött

en: Kernel lockdown disabled
hu: A rendszermag lezárása letiltva

en: Kernel lockdown enabled
hu: A rendszermag lezárása engedélyezve

en: Keyring
hu: Kulcstartó

en: LOCATION
hu: HELY

en: Last modified
hu: Utoljára módosítva

en: Less than one minute remaining
hu: Kevesebb mint egy perc van hátra

en: License
hu: Licenc

en: Linux Kernel Lockdown
hu: Linux rendszermag zárlat

en: Linux Kernel Lockdown mode prevents administrator (root) accounts from accessing and changing critical parts of system software.
hu: A Linux rendszermag zárlat mód megakadályozza a rendszergazda (root) fiókokat abban, hogy hozzáférjenek és megváltoztassák a rendszerszoftver kritikus részeit.

en: Linux Kernel Swap temporarily saves information to disk as you work. If the information is not protected, it could be accessed by someone if they obtained the disk.
hu: A Linux rendszermag cserehely átmenetileg elmenti az információkat a lemezre a munkavégzés során. Ha az információk nincsenek védve, akkor azok elérhetők másoknak is, ha megszerzik a lemezt.

en: Linux Kernel Verification
hu: Linux rendszermag ellenőrzés

en: Linux Kernel Verification makes sure that critical system software has not been tampered with. Using device drivers which are not provided with the system can prevent this security feature from working correctly.
hu: A Linux rendszermag ellenőrzés azt biztosítja, hogy a kritikus rendszerszoftvert ne manipulálják. A nem a rendszerrel együtt szolgáltatott eszköz-illesztőprogramok használata megakadályozhatja ennek a biztonsági funkciónak a megfelelő működését.

en: Linux Swap
hu: Linux cserehely

en: Linux Vendor Firmware Service (stable firmware)
hu: Linux gyártói belső vezérlőprogram szolgáltatás (stabil belső vezérlőprogram)

en: Linux Vendor Firmware Service (testing firmware)
hu: Linux gyártói belső vezérlőprogram szolgáltatás (teszt belső vezérlőprogram)

en: Linux kernel
hu: Linux rendszermag

en: Linux kernel lockdown
hu: Linux rendszermag zárlat

en: Linux swap
hu: Linux cserehely

en: List EFI variables with a specific GUID
hu: Egy bizonyos csoportazonosítóval rendelkező EFI-változók felsorolása

en: List entries in dbx
hu: A dbx-ben lévő bejegyzések felsorolása

en: List supported firmware updates
hu: A támogatott belsővezérlőprogram-frissítések felsorolása

en: List the available firmware GTypes
hu: Az elérhető belsővezérlőprogram-G-típusok felsorolása

en: List the available firmware types
hu: Az elérhető belsővezérlőprogram-típusok felsorolása

en: Lists files on the ESP
hu: Felsorolja az ESP-n lévő fájlokat

en: Load device emulation data
hu: Eszközemulációs adatok betöltése

en: Loaded from an external module
hu: Betöltve egy külső modulból

en: Loading…
hu: Betöltés…

en: Locked
hu: Zárolt

en: Low
hu: Alacsony

en: MEI Key Manifest
hu: MEI kulcsnyilvántartás

en: MEI key manifest
hu: MEI kulcsnyilvántartás

en: MEI manufacturing mode
hu: MEI gyártói mód

en: MEI override
hu: MEI felülbírálás

en: MEI version
hu: MEI verzió

en: Manually enable specific plugins
hu: Bizonyos bővítmények kézi engedélyezése

en: Manufacturing Mode is used when the device is manufactured and security features are not yet enabled.
hu: A gyártói módot akkor használják, amikor az eszköz gyártása folyamatban van, és a biztonsági funkciók még nincsenek engedélyezve.

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: Maximum value
hu: Legnagyobb érték

en: Medium
hu: Közepes

en: Metadata Signature
hu: Metaadatok aláírása

en: Metadata URI
hu: Metaadatok URI-ja

en: Metadata can be obtained from the Linux Vendor Firmware Service.
hu: A metaadatok nem szerezhetőek be a Linux gyártói belső vezérlőprogram szolgáltatásból.

en: Metadata is up to date; use --force to refresh again.
hu: A metaadatok naprakészek, használja a --force kapcsolót az újbóli frissítéshez.

en: Minimum Version
hu: Legkisebb verzió

en: Minimum length
hu: Legkisebb hossz

en: Minimum value
hu: Legkisebb érték

en: Mismatched daemon and client, use %s instead
hu: Eltérő démon és kliens, inkább ezt használja: %s

en: Modifies a daemon configuration value
hu: Módosít egy démonbeállítási értéket

en: Modifies a given remote
hu: Módosítja a megadott távoli tárolót

en: Modify a configured remote
hu: A beállított távoli tároló módosítása

en: Modify daemon configuration
hu: Démon konfigurációjának módosítása

en: Monitor the daemon for events
hu: A démon eseményeinek figyelése

en: Mounts the ESP
hu: Csatolja az ESP-t

en: Needs a reboot after installation
hu: Újraindítást igényel a telepítés után

en: Needs reboot
hu: Újraindítást igényel

en: Needs shutdown after installation
hu: Leállítást igényel a telepítés után

en: New version
hu: Új verzió

en: No action specified!
hu: Nincs művelet megadva!

en: No downgrades for %s
hu: Nincsenek régebbi verziók a(z) %s eszközhöz

en: No firmware IDs found
hu: Nem találhatók belsővezérlőprogram-azonosítók

en: No firmware found
hu: Nem található belső vezérlőprogram

en: No hardware detected with firmware update capability
hu: Nem észlelhető belsővezérlőprogram-frissítési képességgel rendelkező hardver

en: No plugins found
hu: Nem találhatók bővítmények

en: No releases available
hu: Nincsenek elérhető kiadások

en: No remotes are currently enabled so no metadata is available.
hu: Jelenleg nincsenek engedélyezett távoli tárolók, így nem érhetőek el metaadatok.

en: No remotes available
hu: Nincsenek elérhető távoli tárolók

en: No updatable devices
hu: Nincsenek frissíthető eszközök

en: No updates available
hu: Nincsenek elérhető frissítések

en: No updates available for remaining devices
hu: Nem érhetők el frissítések a hátralévő eszközökhöz

en: No updates were applied
hu: Nem lett frissítés alkalmazva

en: Not approved
hu: Nincs jóváhagyva

en: Not found
hu: Nem található

en: Not supported
hu: Nem támogatott

en: Old version
hu: Régi verzió

en: Only show single PCR value
hu: Csak önálló PCR-értékek megjelenítése

en: Only use peer-to-peer networking when downloading files
hu: Csak egyenrangú hálózatkezelés használata a fájlok letöltésekor

en: Only version upgrades are allowed
hu: Csak verziófrissítések engedélyezettek

en: Output in JSON format
hu: Kiment JSON-formátumban

en: Override the default ESP path
hu: Az alapértelmezett ESP-útvonal felülbírálása

en: P2P Firmware
hu: Egyenrangú belső vezérlőprogram

en: P2P Metadata
hu: Egyenrangú metaadatok

en: PATH
hu: ÚTVONAL

en: Parse and show details about a firmware file
hu: Belsővezérlőprogram-fájl részleteinek feldolgozása és megjelenítése

en: Parsing dbx update…
hu: A dbx-frissítés feldolgozása…

en: Parsing system dbx…
hu: A rendszer dbx feldolgozása…

en: Password
hu: Jelszó

en: Patch a firmware blob at a known offset
hu: Belsővezérlőprogram-blob befoltozása egy ismert eltolásnál

en: Payload
hu: Hasznos teher

en: Pending
hu: Függőben

en: Percentage complete
hu: Százalék kész

en: Perform operation?
hu: Végrehajtja a műveletet?

en: Platform Debugging
hu: Platform hibakeresése

en: Platform Debugging allows device security features to be disabled. This should only be used by hardware manufacturers.
hu: A platform hibakeresése lehetővé teszi az eszköz biztonsági funkcióinak letiltását. Ezt csak a hardvergyártóknak kellene használniuk.

en: Platform debugging
hu: Platform hibakeresése

en: Please ensure you have the volume recovery key before continuing.
hu: A folytatás előtt győződjön meg arról, hogy rendelkezik-e a kötet helyreállítási kulcsával.

en: Please enter a number from 0 to %u:
hu: Adjon meg egy számot 0 és %u között:

en: Please enter either Y or N:
hu: Adjon meg Y (igen) vagy N (nem) értéket:

en: Plugin dependencies missing
hu: A bővítmény függőségei hiányoznak

en: Possible Values
hu: Lehetséges értékek

en: Pre-boot DMA Protection
hu: Rendszerindítás előtti közvetlen memória hozzáférés elleni védelem

en: Pre-boot DMA protection
hu: Rendszerindítás előtti közvetlen memória hozzáférés elleni védelem

en: Pre-boot DMA protection is disabled
hu: A rendszerindítás előtti közvetlen memória hozzáférés elleni védelem letiltva

en: Pre-boot DMA protection is enabled
hu: A rendszerindítás előtti közvetlen memória hozzáférés elleni védelem engedélyezve

en: Pre-boot DMA protection prevents devices from accessing system memory after being connected to the computer.
hu: A rendszerindítás előtti közvetlen memória hozzáférés elleni védelem megakadályozza az eszközöket abban, hogy hozzáférjenek a rendszermemóriához, miután kapcsolódtak a számítógéphez.

en: Press unlock on the device to continue the update process.
hu: Nyomja meg a feloldást a készüléken a frissítési folyamat folytatásához.

en: Previous version
hu: Előző verzió

en: Print the version number
hu: A verziószám kiírása

en: Print verbose debug statements
hu: Részletes hibakeresési utasítások kiírása

en: Priority
hu: Prioritás

en: Problems
hu: Problémák

en: Proceed with upload?
hu: Folytatja a feltöltést?

en: Processor Security Checks
hu: Processzor biztonsági ellenőrzései

en: Processor rollback protection
hu: Processzor visszaállítási védelem

en: Proprietary
hu: Tulajdonosi

en: Query for firmware update support
hu: Belső vezérlőprogram frissítési támogatás lekérdezése

en: REMOTE-ID
hu: TÁVOLITÁROLÓ-AZONOSÍTÓ

en: REMOTE-ID KEY VALUE
hu: TÁVOLITÁROLÓ-AZONOSÍTÓ KULCS ÉRTÉK

en: Read Only
hu: Csak olvasható

en: Read a firmware blob from a device
hu: Belsővezérlőprogram-blob beolvasása egy eszközről

en: Read a firmware from a device
hu: Belső vezérlőprogram beolvasása egy eszközről

en: Read firmware from device into a file
hu: Belső vezérlőprogram beolvasása egy eszközről egy fájlba

en: Read firmware from one partition into a file
hu: Belső vezérlőprogram beolvasása egy partícióról egy fájlba

en: Reading from %s…
hu: Olvasás a(z) %s eszközről…

en: Reading…
hu: Olvasás…

en: Rebooting…
hu: Újraindítás…

en: Refresh Interval
hu: Frissítési időköz

en: Refresh metadata from remote server
hu: Metaadatok frissítése a távoli kiszolgálóról

en: Reinstall %s to %s?
hu: Újratelepíti a(z) %s eszközt ezzel: %s?

en: Reinstall current firmware on the device
hu: A jelenlegi belső vezérlőprogram újratelepítése az eszközön

en: Reinstall firmware on a device
hu: Belső vezérlőprogram újratelepítése egy eszközön

en: Reinstalling %s with %s...
hu: %s újratelepítése ezzel: %s…

en: Release Branch
hu: Kiadási ág

en: Release Flags
hu: Kiadási jelzők

en: Release ID
hu: Kiadási azonosító

en: Remote ID
hu: Távoli azonosító

en: Removes devices to watch for future emulation
hu: Eltávolítja a jövőbeni emulációhoz megfigyelendő eszközöket

en: Replace data in an existing firmware file
hu: Adatok cseréje egy meglévő belső vezérlőprogram fájlban

en: Report URI
hu: Jelentési URI

en: Reported to remote server
hu: Jelentve a távoli kiszolgálónak

en: Request canceled
hu: Kérés megszakítva

en: Required efivarfs filesystem was not found
hu: A szükséges efivarfs fájlrendszer nem található

en: Required hardware was not found
hu: A szükséges hardver nem található

en: Requires a bootloader
hu: Rendszerbetöltőt igényel

en: Requires internet connection
hu: Internetkapcsolat szükséges

en: Restart now?
hu: Újraindítja most?

en: Restart the daemon to make the change effective?
hu: Újraindítja a démont a változtatás életbe léptetéséhez?

en: Restarting device…
hu: Eszköz újraindítása…

en: Retrieve BIOS settings.  If no arguments are passed all settings are returned
hu: BIOS-beállítások lekérése. Ha nincsenek argumentumok átadva, akkor az összes beállítás vissza lesz adva

en: Return all the hardware IDs for the machine
hu: A gép összes hardverazonosítójának visszaadása

en: Rollback Protection prevents device software from being downgraded to an older version that has security problems.
hu: A visszaállítási védelem megakadályozza, hogy az eszközszoftvert visszaállítsák egy olyan régebbi verzióra, amely biztonsági problémákkal rendelkezik.

en: Run `fwupdmgr get-upgrades` for more information.
hu: Futtassa az „fwupdmgr get-upgrades” parancsot a további információkért.

en: Run the plugin composite cleanup routine when using install-blob
hu: A bővítmény összetett tisztítási rutinjának futtatása az install-blob használatakor

en: Run the plugin composite prepare routine when using install-blob
hu: A bővítmény összetett előkészítési rutinjának futtatása az install-blob használatakor

en: Run without '%s' to see
hu: Futtassa „%s” nélkül a megtekintéshez

en: Running kernel is too old
hu: A futó rendszermag túl régi

en: Runtime Suffix
hu: Futásidejű utótag

en: SETTING VALUE
hu: BEÁLLÍTÁS ÉRTÉK

en: SETTING1 VALUE1 [SETTING2] [VALUE2]
hu: BEÁLLÍTÁS1 ÉRTÉK1 [BEÁLLÍTÁS2] [ÉRTÉK2]

en: SPI BIOS Descriptor
hu: SPI BIOS-leírója

en: SPI BIOS region
hu: SPI BIOS-területe

en: SPI lock
hu: SPI zárolása

en: SPI replay protection
hu: SPI visszajátszási védelem

en: SPI write
hu: SPI írása

en: SPI write protection
hu: SPI írásvédelem

en: SUBSYSTEM DRIVER [DEVICE-ID|GUID]
hu: ALRENDSZER ILLESZTŐPROGRAM [ESZKÖZAZONOSÍTÓ|GUID]

en: Save a file that allows generation of hardware IDs
hu: A hardverazonosítók előállítását lehetővé tevő fájl mentése

en: Save device emulation data
hu: Eszközemulációs adatok mentése

en: Scalar Increment
hu: Skála növekmény

en: Schedule installation for next reboot when possible
hu: Telepítés ütemezése a következő újraindításkor, ha lehetséges

en: Scheduling…
hu: Ütemezés…

en: Secure Boot disabled
hu: A biztonságos rendszerindítás letiltva

en: Secure Boot enabled
hu: A biztonságos rendszerindítás engedélyezve

en: See %s for more details.
hu: Nézze meg a(z) %s szócikket a további részletekért.

en: See %s for more information.
hu: További információkért nézze meg a(z) %s webhelyet.

en: Selected device
hu: Kiválasztott eszköz

en: Selected volume
hu: Kiválasztott kötet

en: Serial Number
hu: Sorozatszám

en: Set BIOS setting '%s' using '%s'.
hu: A(z) „%s” BIOS-beállítás megadása „%s” értékre.

en: Set a BIOS setting
hu: BIOS-beállítás megadása

en: Set one or more BIOS settings
hu: Egy vagy több BIOS-beállítás beállítása

en: Set the debugging flag during update
hu: A hibakeresési jelző beállítása a frissítés során

en: Sets one or more BIOS settings
hu: Beállít egy vagy több BIOS-beállítást

en: Sets the list of approved firmware
hu: Beállítja a jóváhagyott belső vezérlőprogramok listáját

en: Setting type
hu: Beállítás típusa

en: Settings will apply after system reboots
hu: A beállítások a rendszer újraindítása után lesznek alkalmazva

en: Share firmware history with the developers
hu: Belső vezérlőprogram előzményeinek megosztása a fejlesztőkkel

en: Show all results
hu: Összes eredmény megjelenítése

en: Show client and daemon versions
hu: Ügyfél és démon verzióinak megjelenítése

en: Show daemon verbose information for a particular domain
hu: A démon részletes információinak megjelenítése egy adott tartományhoz

en: Show debugging information for all domains
hu: Hibakeresési információk megjelenítése az összes tartományhoz

en: Show debugging options
hu: Hibakeresési kapcsolók megjelenítése

en: Show devices that are not updatable
hu: Nem frissíthető eszközök megjelenítése

en: Show extra debugging information
hu: További hibakeresési információk megjelenítése

en: Show history of firmware updates
hu: Belsővezérlőprogram-frissítések előzményeinek megjelenítése

en: Show the calculated version of the dbx
hu: A dbx számított verziójának megjelenítése

en: Show the debug log from the last attempted update
hu: Az utolsó frissítési kísérletből származó hibakeresési napló megjelenítése

en: Show the information of firmware update status
hu: A belső vezérlőprogram frissítési állapot információinak megjelenítése

en: Shutdown now?
hu: Leállítja most?

en: Sign a firmware with a new key
hu: Belső vezérlőprogram aláírása egy új kulccsal

en: Sign data using the client certificate
hu: Adatok aláírása az ügyféltanúsítvány használatával

en: Sign the uploaded data with the client certificate
hu: Feltöltött adatok aláírása az ügyféltanúsítvánnyal

en: Signature
hu: Aláírás

en: Signed Payload
hu: Aláírt hasznos teher

en: Size
hu: Méret

en: Some of the platform secrets may be invalidated when updating this firmware.
hu: Egyes platformtitkok érvénytelenné válhatnak ennek a belső vezérlőprogramnak a frissítésekor.

en: Source
hu: Forrás

en: Specify Vendor/Product ID(s) of DFU device
hu: A DFU eszköz gyártó- vagy termékazonosítóinak megadása

en: Specify the dbx database file
hu: A dbx-adatbázisfájl megadása

en: Specify the number of bytes per USB transfer
hu: Az USB-átvitelenkénti bájtok számának megadása

en: String
hu: Karakterlánc

en: Success
hu: Sikeres

en: Successfully activated all devices
hu: Az összes eszköz sikeresen aktiválva

en: Successfully disabled remote
hu: A távoli tároló sikeresen letiltva

en: Successfully downloaded new metadata:
hu: Az új metaadatok sikeresen letöltve:

en: Successfully enabled and refreshed remote
hu: A távoli tároló sikeresen engedélyezve és frissítve

en: Successfully enabled remote
hu: A távoli tároló sikeresen engedélyezve

en: Successfully installed firmware
hu: A belső vezérlőprogram sikeresen telepítve

en: Successfully modified configuration value
hu: A konfigurációérték sikeresen módosítva

en: Successfully modified remote
hu: A távoli tároló sikeresen módosítva

en: Successfully refreshed metadata manually
hu: A metaadatok sikeresen frissítve kézileg

en: Successfully updated device checksums
hu: Az eszköz-ellenőrzőösszegek sikeresen frissítve

en: Successfully uploaded %u report | Successfully uploaded %u reports
hu[0]: %u jelentés sikeresen feltöltve
hu[1]: %u jelentés sikeresen feltöltve

en: Successfully verified device checksums
hu: Az eszköz-ellenőrzőösszegek sikeresen ellenőrizve

en: Successfully waited %.0fms for device
hu: Sikeresen várakozva %.0f ezredmásodpercet az eszközhöz

en: Summary
hu: Összegzés

en: Supported
hu: Támogatott

en: Supported CPU
hu: Támogatott CPU

en: Supported on remote server
hu: Távoli kiszolgálón támogatott

en: Suspend To Idle
hu: Felfüggesztés üresjáratba

en: Suspend To RAM
hu: Felfüggesztés a memóriába

en: Suspend to Idle allows the device to quickly go to sleep in order to save power. While the device has been suspended, its memory could be physically removed and its information accessed.
hu: Az üresjáratba való felfüggesztés lehetővé teszi az eszköz számára, hogy gyorsan alvásba kerüljön az energia megtakarításához. Amíg az eszköz fel van függesztve, a memóriája fizikailag eltávolítható, és az információk hozzáférhetők.

en: Suspend to RAM allows the device to quickly go to sleep in order to save power. While the device has been suspended, its memory could be physically removed and its information accessed.
hu: A memóriába való felfüggesztés lehetővé teszi az eszköz számára, hogy gyorsan alvásba kerüljön az energia megtakarításához. Amíg az eszköz fel van függesztve, a memóriája fizikailag eltávolítható, és az információk hozzáférhetők.

en: Suspend-to-idle
hu: Felfüggesztés üresjáratba

en: Suspend-to-ram
hu: Felfüggesztés a memóriába

en: Switch branch from %s to %s?
hu: Átváltja a(z) %s ágat %s ágra?

en: Switch the firmware branch on the device
hu: A belsővezérlőprogram-ág váltása az eszközön

en: System Update Inhibited
hu: Rendszerfrissítés meggátolva

en: System power is too low to perform the update
hu: A rendszer akkumulátorszintje túl alacsony a frissítés végrehajtásához

en: System power is too low to perform the update (%u%%, requires %u%%)
hu: A rendszer akkumulátorszintje túl alacsony a frissítés végrehajtásához (%u%%, de %u%% szükséges)

en: System requires external power source
hu: A rendszer külső energiaforrást igényel

en: TEXT
hu: SZÖVEG

en: TPM (Trusted Platform Module) is a computer chip that detects when hardware components have been tampered with.
hu: A TPM (Trusted Platform Module – megbízható platform modul) egy számítógépes integrált áramkör, amely felismeri, ha a hardverösszetevőket manipulálták.

en: TPM PCR0 reconstruction
hu: TPM PCR0 újjáépítés

en: TPM PCR0 reconstruction is invalid
hu: A TPM PCR0 újjáépítés érvénytelen

en: TPM PCR0 reconstruction is now valid
hu: A TPM PCR0 újjáépítés most már érvényes

en: TPM Platform Configuration
hu: TPM platformbeállítás

en: TPM Reconstruction
hu: TPM újjáépítés

en: TPM empty PCRs
hu: TPM üres PCR-ek

en: TPM v2.0
hu: TPM 2.0-s verzió

en: Tag | Tags
hu[0]: Címke
hu[1]: Címkék

en: Tagged for emulation
hu: Megjelölve emulációhoz

en: Tainted
hu: Fertőzött

en: Target
hu: Cél

en: Test a device using a JSON manifest
hu: Eszköz tesztelése JSON-nyilvántartás használatával

en: Tested
hu: Tesztelt

en: Tested by %s
hu: %s által tesztelt

en: Tested by trusted vendor
hu: Megbízható gyártó által tesztelt

en: The Intel Management Engine Key Manifest must be valid so that the device firmware can be trusted by the CPU.
hu: Az Intel menedzsmentmotor kulcsnyilvántartásának érvényesnek kell lennie ahhoz, hogy az eszköz belső vezérlőprogramjában megbízhasson a processzor.

en: The Intel Management Engine controls device components and needs to have a recent version to avoid security issues.
hu: Az Intel menedzsmentmotor vezérli az eszközösszetevőket, és a legújabb verzióval kell rendelkeznie a biztonsági problémák elkerüléséhez.

en: The LVFS is a free service that operates as an independent legal entity and has no connection with $OS_RELEASE:NAME$. Your distributor may not have verified any of the firmware updates for compatibility with your system or connected devices. All firmware is provided only by the original equipment manufacturer.
hu: Az LVFS egy ingyenes szolgáltatás, amely független jogi entitásként működik, és nincs kapcsolata a(z) $OS_RELEASE:NAME$ operációs rendszerrel. A disztribúció szállítója nem biztos, hogy ellenőrizte kompatibilitási szempontból a belsővezérlőprogram-frissítéseket. Mindent belső vezérlőprogramot csak az eredeti termék gyártója biztosít.

en: The TPM (Trusted Platform Module) Platform Configuration is used to check whether the device start process has been modified.
hu: A TPM (Trusted Platform Module – megbízható platform modul) platform konfigurációját annak ellenőrzéséhez használják, hogy az eszköz indulási folyamatát módosították-e.

en: The TPM (Trusted Platform Module) Reconstruction is used to check whether the device start process has been modified.
hu: A TPM (Trusted Platform Module – megbízható platform modul) újjáépítést annak ellenőrzéséhez használják, hogy az eszköz indulási folyamatát módosították-e.

en: The TPM PCR0 differs from reconstruction.
hu: A TPM PCR0 eltér az újjáépítéstől.

en: The UEFI Platform Key is used to determine if device software comes from a trusted source.
hu: Az UEFI platformkulcsot annak meghatározásához használják, hogy az eszközszoftver megbízható forrásból származik-e.

en: The daemon has loaded 3rd party code and is no longer supported by the upstream developers!
hu: A démon harmadik féltől származó kódot töltött be, és azokat a távoli tároló fejlesztői többé már nem támogatják!

en: The device version did not match: got %s, expected %s
hu: Az eszköz verziója nem egyezett: %s található, %s az elvárt

en: The firmware from %s is not supplied by %s, the hardware vendor.
hu: A(z) %s gyártótól származó belső vezérlőprogramot nem a(z) %s, a hardver gyártója biztosította.

en: The system clock has not been set correctly and downloading files may fail.
hu: A rendszer órája nem lett helyesen beállítva, és a fájlok letöltése meghiúsulhat.

en: The update will continue when the device USB cable has been re-inserted.
hu: A frissítés akkor fog folytatódni, ha a készülék USB-kábele újra bedugásra kerül.

en: The update will continue when the device USB cable has been unplugged and then re-inserted.
hu: A frissítés akkor fog folytatódni, ha a készülék USB-kábele kihúzásra, majd újra bedugásra kerül.

en: The update will continue when the device USB cable has been unplugged.
hu: A frissítés akkor fog folytatódni, ha a készülék USB-kábele kihúzásra kerül.

en: The vendor did not supply any release notes.
hu: A gyártó nem adott ki kiadási megjegyzéseket.

en: There are devices with issues:
hu: Problémákkal rendelkező eszközök vannak:

en: There are no blocked firmware files
hu: Nincsenek tiltott belsővezérlőprogram-fájlok.

en: There is no approved firmware.
hu: Nincs jóváhagyott belső vezérlőprogram.

en: This device will be reverted back to %s when the %s command is performed.
hu: Az eszköz vissza lesz állítva a(z) %s verzióra, ha a(z) %s parancs végrehajtásra kerül.

en: This firmware is provided by LVFS community members and is not provided (or supported) by the original hardware vendor.
hu: Ezt a belső vezérlőprogramot az LVFS közösség tagjai szolgáltatják, és nem az eredeti hardvergyártó biztosítja (vagy támogatja).

en: This package has not been validated, it may not work properly.
hu: Ezt a csomagot nem ellenőrizték, ezért előfordulhat, hogy nem működik megfelelően.

en: This program may only work correctly as root
hu: Lehet, hogy ez a program csak rendszergazdaként működik megfelelően

en: This remote contains firmware which is not embargoed, but is still being tested by the hardware vendor. You should ensure you have a way to manually downgrade the firmware if the firmware update fails.
hu: Ez a távoli tároló olyan belső vezérlőprogramot tartalmaz, amelyre nem vonatkozik embargó, de még teszteli a hardver gyártója. Érdemes meggyőződnie arról, hogy van-e mód a belső vezérlőprogram régebbi verziójának kézi telepítésére, ha a belső vezérlőprogram frissítése nem sikerül.

en: This system doesn't support firmware settings
hu: Ez a rendszer nem támogatja a belső vezérlőprogram beállításokat

en: This system has HSI runtime issues.
hu: Ez a rendszer HSI futásidejű problémákkal rendelkezik.

en: This system has a low HSI security level.
hu: Ez a rendszer alacsony HSI biztonsági szinttel rendelkezik.

en: This tool allows an administrator to apply UEFI dbx updates.
hu: Ez az eszköz lehetővé teszi a rendszergazdáknak az UEFI dbx-frissítések alkalmazását.

en: This tool allows an administrator to debug UpdateCapsule operation.
hu: Ez az eszköz lehetővé teszi a rendszergazdáknak az UpdateCapsule művelet hibakeresését.

en: This tool allows an administrator to query and control the fwupd daemon, allowing them to perform actions such as installing or downgrading firmware.
hu: Ez az eszköz lehetővé teszi a rendszergazdáknak az fwupd démon lekérdezését és vezérlését, lehetővé téve számukra olyan műveletek végrehajtását, mint a belső vezérlőprogram telepítése vagy régebbi verziójának telepítése.

en: This tool allows an administrator to use the fwupd plugins without being installed on the host system.
hu: Ez az eszköz lehetővé teszi a rendszergazdáknak az fwupd bővítményeinek használatát anélkül, hogy telepítve lennének a gazdarendszeren.

en: This tool can change the BIOS setting '%s' from '%s' to '%s' automatically, but it will only be active after restarting the computer.
hu: Ez az eszköz képes automatikusan megváltoztatni a(z) „%s” BIOS-beállítást „%s” értékről „%s” értékre, de csak a számítógép újraindítása után lesz aktív.

en: This tool can only be used by the root user
hu: Ezt az eszközt csak a root felhasználó használhatja

en: This tool will read and parse the TPM event log from the system firmware.
hu: Ez az eszköz beolvassa és feldolgozza a TPM-eseménynaplót a rendszer belső vezérlőprogramból.

en: Transient failure
hu: Átmeneti hiba

en: True
hu: Igaz

en: Trusted metadata
hu: Megbízható metaadatok

en: Trusted payload
hu: Megbízható hasznos teher

en: Type
hu: Típus

en: UEFI Bootservice Variables
hu: UEFI rendszerindítási szolgáltatás változói

en: UEFI ESP partition may not be set up correctly
hu: Az UEFI ESP-partíció talán nincs megfelelően beállítva

en: UEFI ESP partition not detected or configured
hu: Az UEFI ESP-partíció nincs felismerve vagy beállítva

en: UEFI Firmware Utility
hu: UEFI belső vezérlőprogram segédprogram

en: UEFI Platform Key
hu: UEFI platformkulcs

en: UEFI Secure Boot
hu: UEFI biztonságos rendszerindítás

en: UEFI Secure Boot prevents malicious software from being loaded when the device starts.
hu: Az UEFI biztonságos rendszerindítás megakadályozza, hogy rosszindulatú szoftverek töltődjenek be az eszköz indulásakor.

en: UEFI boot service variables should not be readable from runtime mode.
hu: Az UEFI rendszerindítási szolgáltatás változói nem lehetnek olvashatók futásidejű módból.

en: UEFI bootservice variables
hu: UEFI rendszerindítási szolgáltatás változói

en: UEFI capsule updates not available or enabled in firmware setup
hu: Az UEFI kapszulafrissítések nem érhetők el vagy nincsenek engedélyezve a belső vezérlőprogram beállításában

en: UEFI dbx Utility
hu: UEFI dbx segédprogram

en: UEFI firmware can not be updated in legacy BIOS mode
hu: Az UEFI belső vezérlőprogram nem frissíthető örökölt BIOS módban

en: UEFI platform key
hu: UEFI platformkulcs

en: UEFI secure boot
hu: UEFI biztonságos rendszerindítás

en: Unable to connect to service
hu: Nem lehet kapcsolódni a szolgáltatáshoz

en: Unable to find attribute
hu: Nem található attribútum

en: Unbind current driver
hu: Jelenlegi illesztőprogram leválasztása

en: Unblocking firmware:
hu: Belső vezérlőprogram tiltásának feloldása:

en: Unblocks a specific firmware from being installed
hu: Megszünteti egy bizonyos belső vezérlőprogram telepítésének tiltását

en: Unencrypted
hu: Titkosítatlan

en: Uninhibit the system to allow upgrades
hu: A rendszer gátlásának megszüntetése a frissítések lehetővé tételéhez

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown Device
hu: Ismeretlen eszköz

en: Unlock the device to allow access
hu: Az eszköz feloldása a hozzáférés engedélyezéséhez

en: Unlocked
hu: Feloldott

en: Unlocks the device for firmware access
hu: Feloldja az eszközt a belső vezérlőprogram eléréséhez

en: Unmounts the ESP
hu: Leválasztja az ESP-t

en: Unset the debugging flag during update
hu: A hibakeresési jelző kikapcsolása a frissítés során

en: Unsigned Payload
hu: Aláíratlan hasznos teher

en: Unsupported daemon version %s, client version is %s
hu: Nem támogatott démonverzió: %s, az ügyfélverzió: %s

en: Untainted
hu: Nem fertőzött

en: Updatable
hu: Frissíthető

en: Update Error
hu: Frissítési hiba

en: Update Image
hu: Frissítési lemezkép

en: Update Message
hu: Frissítési üzenet

en: Update State
hu: Frissítés állapota

en: Update failure is a known issue, visit this URL for more information:
hu: A feltöltési hiba ismert probléma, további információkért látogassa meg ezt az URL-t:

en: Update now?
hu: Frissíti most?

en: Update requires a reboot
hu: A frissítés újraindítást igényel

en: Update the stored cryptographic hash with current ROM contents
hu: A tárolt kriptográfiai kivonat frissítése a jelenlegi ROM tartalmával

en: Update the stored device verification information
hu: A tárolt eszközellenőrzési információk frissítése

en: Update the stored metadata with current contents
hu: A tárolt metaadatok frissítése a jelenlegi tartalommal

en: Updates all specified devices to latest firmware version, or all devices if unspecified
hu: Frissíti az összes megadott eszközt a legújabb belsővezérlőprogram-verzióra, vagy az összes eszközt, ha nincs megadva

en: Updating
hu: Frissítés

en: Updating %s from %s to %s...
hu: %s frissítése %s verzióról %s verzióra…

en: Updating %s…
hu: %s frissítése…

en: Upgrade %s from %s to %s?
hu: Frissíti a(z) %s eszközön lévő verziót: %s → %s?

en: Upload these anonymous results to the %s to help other users?
hu: Feltölti ezeket a névtelen eredményeket a(z) %s szolgáltatásba, hogy segítsen más felhasználóknak?

en: Uploading firmware reports helps hardware vendors to quickly identify failing and successful updates on real devices.
hu: A belső vezérlőprogram jelentéseinek feltöltése segít a hardvergyártóknak, hogy gyorsan azonosítsák a hibás és sikeres frissítéseket valós eszközökön.

en: Urgency
hu: Sürgősség

en: Use %s for help
hu: Használja a(z) „%s” parancsot a súgóért

en: Use CTRL^C to cancel.
hu: Használja a CTRL^C billentyűkombinációt a megszakításhoz.

en: Use fwupdtool --help for help
hu: Használja az „fwupdtool --help” parancsot a súgóért

en: Use quirk flags when installing firmware
hu: Kerülőmegoldás jelzők használata a belső vezérlőprogram telepítésekor

en: User has been notified
hu: A felhasználó értesítve

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Valid
hu: Érvényes

en: Validating ESP contents…
hu: Az ESP-tartalom ellenőrzése…

en: Variant
hu: Változat

en: Vendor
hu: Gyártó

en: Verifying…
hu: Ellenőrzés…

en: Version
hu: Verzió

en: Version[fwupd]
hu: Verzió[fwupd]

en: WARNING
hu: FIGYELMEZTETÉS

en: Wait for a device to appear
hu: Várakozás egy eszköz megjelenésére

en: Waiting…
hu: Várakozás…

en: Watch for hardware changes
hu: Hardverváltozások figyelése

en: Will measure elements of system integrity around an update
hu: Mérni fogja a rendszer integritásának elemeit egy frissítés körül

en: Write firmware from file into device
hu: Belső vezérlőprogram írása egy fájlból egy eszközre

en: Write firmware from file into one partition
hu: Belső vezérlőprogram írása egy fájlból egy partícióra

en: Writing file:
hu: Fájl írása:

en: Writing…
hu: Írás…

en: You should ensure you are comfortable restoring the setting from the system firmware setup, as this change may cause the system to not boot into Linux or cause other system instability.
hu: Győződjön meg arról, hogy kényelmesen vissza tudja állítani a beállításokat a rendszer belső vezérlőprogramjának beállításaiból, mivel ez a változtatás azt eredményezheti, hogy a rendszer nem tudja elindítani a Linuxot, vagy más módon teheti instabillá a rendszert.

en: Your distributor may not have verified any of the firmware updates for compatibility with your system or connected devices.
hu: A disztribúció szállítója nem biztos, hogy ellenőrizte kompatibilitási szempontból a belsővezérlőprogram-frissítéseket a rendszerével és a kapcsolódó eszközeivel.

en: Your hardware may be damaged using this firmware, and installing this release may void any warranty with %s.
hu: A hardver megsérülhet ennek a belső vezérlőprogramnak a használatával, és a kiadás telepítése érvénytelenítheti a(z) %s által vállalt garanciát.

en: Your system is set up to the BKC of %s.
hu: A rendszere a(z) %s BKC-re van beállítva.

en: [CHECKSUM]
hu: [ELLENŐRZŐÖSSZEG]

en: [DEVICE-ID|GUID]
hu: [ESZKÖZAZONOSÍTÓ|GUID]

en: [DEVICE-ID|GUID] [BRANCH]
hu: [ESZKÖZAZONOSÍTÓ|GUID] [ÁG]

en: [DEVICE-ID|GUID] [VERSION]
hu: [ESZKÖZAZONOSÍTÓ|GUID] [VERZIÓ]

en: [FILE FILE_SIG REMOTE-ID]
hu: [FÁJL FÁJL-ALÁÍRÁS TÁVOLITÁROLÓ-AZONOSÍTÓ]

en: [FILENAME1] [FILENAME2]
hu: [FÁJLNÉV1] [FÁJLNÉV2]

en: [REASON]
hu: [INDOK]

en: [SETTING1] [ SETTING2]...
hu: [1. BEÁLLÍTÁS] [ 2. BEÁLLÍTÁS]…

en: [SETTING1] [SETTING2] [--no-authenticate]
hu: [BEÁLLÍTÁS1] [BEÁLLÍTÁS2] [--no-authenticate]

en: [SMBIOS-FILE|HWIDS-FILE]
hu: [SMBIOS-FÁJL|HWIDS-FÁJL]

[ctx: command-description]
en: Sign data using the client certificate
hu: Adatok aláírása az ügyféltanúsítvány használatával

en: default
hu: alapértelmezett

en: fwupd TPM event log utility
hu: fwupd TPM-eseménynapló segédprogram

en: fwupd plugins
hu: fwupd bővítmények
